1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego. Dziękuję za przygotowanie kościołą, dekoracji, kwiatów. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza za przygotowanie czytań, komentarzy i śpiewów.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. W Suszu o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. W Olbrachtowie o 13.00. Po Mszach będziemy składać ofiary do puszki na urzymanie Katolickiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II w Lublinie.

3. Przez Oktawę Wielkanocną o godz. 16.45 odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

4. W naszej parafii w ciągu ostatnich dwóch tygodni zostały wykonane prace naprawcze na dachach budynków parafialnych. W budynku kina wymieniono ponad 20 gąsiorów, kilka łat, naprawiona została obróbka blacharska. W kościele wyczyszczone zostały rynny i kosze spustowe. W wikariacie i plebanii wymienione zostały łaty, uzupełniono dachówki i obróbkę blacharską. Został do naprawy dach budynku gospodarczego przy plebanii. Niesety nie nadaje się do naprawy dach nad salką. Koszt wykonanych prac to 6000 zł.

010203

0405

 

 

 

Komunikat Biskupa Elbląskiego - święcenia biskupie

Ojciec Święty Franciszek ustanowił w dniu 25 stycznia 2024 r. ks. prałata dr. Janusza Stanisława Urbańczyka (lat 57), arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe. Arcybiskup Nominat jest księdzem diecezji elbląskiej. Od ponad 20 lat pełni służbę w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, na różnych kontynentach. Obecnie papież powierza nowemu Arcybiskupowi urząd nuncjusza w Afryce, w Republice Zimbabwe.

Święcenia biskupie odbędą się w najbliższą sobotę (6 kwietnia 2024, o godz. 11.00) w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Liturgii przewodniczyć będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Do udziału w uroczystości święceń serdecznie zapraszam. Proszę też o modlitwę w intencji nowego Arcybiskupa.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski
Elbląg, dn. 30 marca 2024

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Diecezji Elbląskiej 
na rok 2024