1. W tym tygodniu wspominamy w liturgi: we wtorek św. Benedykta z Nursji - patrona Europy; w środę św. Brunona z Kwerfurtu - biskupa i męczennika; w czwartek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek św. Kamila de Lellis; w sobotę św. Bonawenturę - biskupa i doktora kościoła.

2. Zachęcamy do udziału w Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę o raz Rowerowej Pielgrzymce z Elblaga na Jasną Górę. W przyszłą niedzielę będziemy goscili w naszej parafii ks. Krzysztofa Gniotka. Wygłosi do nas kazanie i będzie zbierał ofiary na pomoc w organizacji pieszej pielgrzymki.

3. Trwa rekrutacja do Seminarium Duchownego w Elblagu. Wydział Teologii UWM w Olsztynie kształci nie tylko przyszłych księży, ale również przyszłych nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Zachęcamy do podjęcia studiów teologicznych.

4. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o Rzezi Wołyńskiej i potrzebie pojednania polsko-ukraińskiego; o tradycji bartniczej i inne. Zachęcamy do lektury!

5. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Zbierzemy ofiary na prace remontowe i inwestycyjne w naszej parafii. Potrzeba odświeżyć mieszkanie dla księdza wikariusza, który rozpocznie posługę w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary i zrozumienie.

 

 

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Diecezji Elbląskiej 
na rok 2024