1. W naszej parafii wczoraj idzisiaj dzieci przystępują pierwszy raz do Komunii Św., łącznie 27 osób. Dziękuję rodzicom za Wasze zaangażowanie w przygotowania tych uroczystości i za Wasz dar z przeznaczeniem na nagłośnienie przenośne.

2. W Uroczystość Bożego Ciała będzie w naszej parafii rocznica I Komunii. Dzięuję rodzicom pięciorga dzieci, że zgłosili chęć wzięcia udziału w rocznicy i przekazali swój dar dla parafii dokładając się do nagłośnienia. Pozostałych rodziców zachęcam do włączenia się w rozwój duchowy swoich dzieci i troskę o naszą parafię.

3. Msze św. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła św. Antoniego ok. godz. 12.00 i przejdzie ulicami Kościelną, Stare Miasto, Słowiańską, Piastowską, Mickiewicza, Willową i Słowiańską do kościoła św. Rozalii. Proszę o przygotowanie ołtarzy i procesji.

4. W tym tygodniu byłem u koinserwatora zabytków. Oględziny naszych kościołów będą po Uroczystości Bożego Ciała. Do tego czasu chciałbym, aby zostały wykonane prace porządkowe. 

5. Otrzymałem korespondencję od ks. bpa Jacka Jezierskiego z poleceniem wyeksponowania w świątyni luterańskiego chorągwi pogrzebowej Wilhelma Albrechta Schack von Wittenau. 

6. Na potrzeby naszego elbląskiego seminarium uzbieraliśmy 855 zł. Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiary na ten cel. W przyszłą niedzielę zbierzemy ofiary na inwestycje i remonty w naszej parafii.

7. 11 czerwca w naszej parafii będzie odpust. Osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowania proszę o zgłoszenie się do proboszcza.

8. Bierzmowanie w naszej parafii jest planowane na 16 czerwca. Spotkanie z rodzicami kandydatów roku II we wtorek o godz. 18.00.

9. Spotkania kandydatów do bierzmowania z roku II dzisiaj po Mszy o 17.00. Rok I w niedziele 11 i 18 czerwca o godz. 17.00.

10. Zbiórka ministrantów w każdą sobotę o godz. 9.00.

 wsd

pielo2

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Diecezji Elbląskiej 
na rok 2024