Zespół PROMYK

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego gościliśmy w naszej parafii zespół PROMYK, który powstał w świetlicy środowiskowej prowadzonej charytatywnie przez siostry Sługi Jezusa http://www.slugi.franciszkanie.pl/ w Ciechocinku. Dzięki otwartości i dobroci ludzi dobrej woli, młodzież może rozwijać swoje talenty pod kierunkiem s. Izabelli Wrześniak. Wsparcia duchowego i bezpośredniej pomocy udzielały s. przełożona Teresa Ozga i nowicjuszka Urszula Filipczuk

W naszym kościele grali i śpiewali podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. W ramach kazania o zgromadzeniu i pracy apostolskiej wśród młodzieży opowiadała s. Agnieszka Moskal. Po Mszach św. można było kupić płyty z nagraniami i teledyskiem zespołu, a także artykuły wykonane własnoręcznie przez uczęszczających do świetlicy.

Po posiłku, który przygotowały nasze panie w kawiarni parafialnej, goście udali się na małe zwiedzanie Susza. Miasto bardzo się im podobało, mówili że jest spokojne, czyste i przyjemne. Przechodząc w odświętnych strojach koło plaży usłyszeli pytanie "dlaczego się tak ubrali" - żartobliwa odpowiedź jednego z chłopców "bo żółw nam zdechł" wprawiła wszystkich w niesamowitą radość.

Chłopcy z Susza od razu zauważyli fajne, obce dziewczyny na pomoście i zaczepiali je chlapiąc wodą. Przy okazji dostało się i siostrom.

Z żalem, że czas się już kończy, goście wyjechali po południu do Ciechocinka. Przysłali e-maila, że pozdrawiają wszystkich parafian.