18 listopada 2007 - Msza św. Hubertowska


       Św. Hubert jest patronem myśliwych http://www.lowiectwo.art.pl/huberty_02.html. Liturgiczne wspomnienie tego świętego przypada 3 listopada.

       Przy udziale myśliwych, pracowników leśnictwa i władz Nadleśnictwa Susz w minioną niedzielę o godz. 17.00 została odprawiona Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich myśliwych i pracowników leśnictwa. Modliło się trzech kapłanów: ks. dziekan Jerzy Karwat, ks. prałat Zbigniew Nowak i ks. Mirosław Masztalerek - diecezjalny kapelan myśliwych, - który wygłosił również okolicznościową homilię, przedstawiając postać św. Eustachego http://www.imiona.net.pl/pokaz.php?id=84&litera=E&jacy=all , pierwszego patrona myśliwych. Ks. dziekan składając życzenia zwrócił uwagę na podtrzymywanie pięknych tradycji i zobowiązującą przynależność do myśliwskiej rodziny.

       "Wspólnota myśliwych cierpi, gdy ktoś z tej rodziny łamie etykietę i zasady wyłamując się z ogólnie obowiązujących przepisów; podobnie wspólnota wierzących cierpi, jeżeli ktoś z tej wspólnoty oddala się od Boga i łamie Boże prawo. Jako ludzie posiadający kontakt z naturą, ze stworzeniem bożym - bądźcie świadkami potęgi Boga i Jego stworzenia, a jednocześnie mądrymi strażnikami dóbr, które Bóg nam ofiarował; niech prawo boże w zetknięciu z naturą i drugim człowiekiem będzie nadrzędna zasadą waszego życia".

       Piękną oprawę muzyczną zagwarantował zespół muzyki myśliwskiej, prezentując po Mszy św. krótki koncert sygnałów myśliwskich i muzyki skomponowanej z myślą o zespołach muzykujących na charakterystycznych instrumentach myśliwskich. Publiczność słuchała tego koncertu z wielkim zaciekawieniem, a muzyków nagrodziła gromkimi brawami. Po Mszy św. Udaliśmy się na wspólną, myśliwską biesiadę.

       Darz bór wszystkim!