17.06.2007 - Festyn parafialny "U ŚW. ANTONIEGO"

O godz. 11.00 - Uroczystą Mszę św. i słowo Boże wygłosił o. Zbigniew Braun - misjonarz z Ekwadoru.

Po Mszy św. o godz. 14.00 - Ks. proboszcz ogłosił otwarcie festynu, po którym z krótkim koncertem wystąpiła reaktywowana po roku przerwy parafialna orkiestra dęta.

W międzyczasie komisja dokonała oceny wspaniałych ciast upieczonych przez nasze panie. W konkursie na SUPER CIACHO I miejsce i nagrodę otrzymała p. Anna Tarnowska za ciasto "Toffi", II miejsce p. Jadwiga Stasińska, III miejsce p. Halina Sąsiadek. Pozostałe ciasta były również przepyszne i wszystkie gospodynie zostały obdarowane ciekawymi nagrodami.

Na scenie zaprezentowały się najmłodsze dzieci z przedszkola. Widownia przyjęła je owacyjnie.

Atrakcją festynu był koncert orkiestry dętej z Iławy pod dyrekcją p. Bogdana Olkowskiego. Piękna muzyka w wykonaniu młodych ludzi i ciekawe układy choreograficzne. W tym dniu był to już ich drugi występ, ale mimo zmęczenia zaprezentowali się "z klasą".

Przez całe popołudnie występowały liczne zespoły:
  • zespół NATURA z gimnazjum,
  • zespół GENEZARET z naszej parafii,
  • zespół parafialny z Ząbrowa,
  • grupa BALLADA z Suskiego Ośrodka Kultury
  • zespół UKRYTE TALENTY z Susza, który jest nowym odkryciem i piosenką biesiadną podbił serca słuchaczy

•       Od godz. 20.00 - 24.00 - wszyscy chętni mogli wziąć udział w zabawie tanecznej z towarzyszeniem multiinstrumentalisty DUAL VOICE.

Festynowi towarzyszyło wiele atrakcji:
  • Loteria fantowa - dosłownie za 3 zł. można było wygrać mnóstwo ciekawych rzeczy. Niektórzy mieli szczęście i nie inwestując wiele odchodzili z np.: radio-CD lub ciekawą zabawką dla dziecka, książką lub innym gadżetem.
  • Ks. Waldemar nalewał grochówkę, którą przyrządzał ze strażakami wg sobie tylko znanej receptury. Smak i zapach - "Super".
  • Rodzinne konkurencje sportowe: hula-hop, rzut piłką lekarską, skoki w workach, przeciąganie liny i inne (wszystkie konkurencje odbywały się równolegle z występami, a biorący w nich udział nagradzani byli obficie).

•       Celem festynu było pozyskanie środków na utworzenie kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Co prawda środków na tę inwestycję nie zgromadziliśmy, ale mamy satysfakcję, że uczestniczącym zapewniliśmy dobrą zabawę. Wiele grup i zespołów miało możliwość zaprezentowania swojego dorobku, pokazania się przed tzw. "szerszą publicznością".

Serdeczne podziękowanie pod adresem osób, które poświęciły najwięcej czasu i energii na przygotowanie festynu: Halina Sąsiadek, Helena Mularczyk, Barbara Kawicka, Genowefa Zybowska, Katarzyna Gruszecka, Anna Tarnowska, brać strażacka, Suski Ośrodek Kultury.

Sponsorami i darczyńcami byli: PPHU ROLMAX, Masarnia MATIS, pp. Sacharczuk, Teresa i Eugeniusz Klejna, Kazimierz Ługowski, Elżbieta Żarnowska, Agata Dudzicz, Danuta Karczewska, Anna Linowska, Sylwia Zielińska, Ewa Śliwińska, Renata Ługowska, Marianna Dybich, Elżbieta Nowakowska, Jolanta Kęsicka, Joanna Kłobukowska, Leszek Gruszczyński, Barbara Stępień

Serdeczne podziękowanie od organizatorów i szczęśliwych uczestników.

ZAPRASZAMY ZA ROK - 14 CZERWCA 2008 (sobota)

Ks. Waldemar, strażacy i grochówka, czyli "to co tygryski lubią najbardziej" mniam, mniam!

Loteria fantowa

SUPER CIACHO!