25 lipca 2007 - Muzycy Letniej Akademii Muzycznej

Kolejny raz w kościele św. Antoniego w Suszu zaprezentowali się młodzi muzycy, uczestniczący w warsztatach muzycznych w ramach LETNIEJ AKADEMII MUZYCZNEJ odbywających się w Bałoszycach.
Tym razem młodzież pracowała przez 10 dni pod kierunkiem następujących wykładowców: Uczniowie klasy skrzypiec i wiolonczeli: - wykonali utwory następujących kompozytorów: J.S. Bach, W.A. Mozart, R. Glier, A. Corelli, N. Paganini, H. Wieniawski, C. Saint-Saens.

Na zakończenie koncertu mogliśmy wysłuchać znanego Kanonu - J. Pachelbela w dynamicznym wykonaniu najmłodszych skrzypków: Akompaniament:
     Młodość i kunszt wykonawców połączone z akustyką średniowiecznej świątyni dostarczyły słuchaczom wielu wspaniałych doznań artystycznych.
     Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji koncertów kierujemy pod adresem: p. Haliny Sąsiadek, p. Jefima Stinermana, p. Jana Sadowskiego. W najbliższym czasie planujemy kolejny koncert, o czym poinformujemy internautów na stronie i w ramach ogłoszeń parafialnych.

Agnieszka Kołodziej

Anna Czechowska    Antoni Gronet