Dzień Pierwszej Komunii świętej
3 czerwca 2007 r.

Dzień Pierwszej Komunii świętej 41 dzieci poprzedzony był starannym przygotowaniem.

Od września 2006 r. Ks. proboszcz Jerzy Pawelczyk a od marca 2007 r. Ks. proboszcz Jerzy Karwat w każdą niedzielę po Mszy św. odprawianej o godz. 11 00 spotykali się z dziećmi i ich rodzicami po to, żeby sakrament Eucharystii został przyjęty z pełną świadomością i godnością.

Do przygotowania tej uroczystości włączyli się też: Siostra Samuela, Pani Danuta Świst -Piotrowska i Pan Roman Baczewski. Panie Agata Dudzicz, Ewa Romaniuk i Ewa Sacharczuk przygotowały przepiękne dekoracje, które możemy oglądać na zdjęciach. W sieci znajduje się 41 ryb, po jednej dla każdego dziecka z jego imieniem i sentencją:

Spotkałem dziś Jezusa
           I On powiedział mi,
           Że jest mym przyjacielem
           Na wszystkie życia dni.

Chciałoby się powiedzieć: Dziękujemy Ci Panie Boże, że złowiłeś te dzieci w swoją sieć. Nigdy ich z niej nie wypuszczaj, niech będą zawsze blisko Ciebie.

W sobotę 2-06-2007 r. o godz. 14 00 dzieci i ich rodziny przystępowały do sakramentu pokuty.

W niedzielę o godz. 9 00, po błogosławieństwie udzielonym przez rodziców, dzieci procesyjnie zostały wprowadzone do kościoła.

Uroczystą Mszę świętą koncelebrowało dwóch kapłanów: Ks. dziekan Jerzy Karwat, który przewodniczył koncelebrze i wygłosił Słowo Boże i Ks. prałat Zbigniew Nowak, który chrzcił większość tych dzieci.

Na koniec tej pięknej, podniosłej, wzruszającej uroczystości każde z dzieci otrzymało, specjalnie na tą okazję upieczony chleb - symbol Pana Jezusa.