ZNAKI OKULTYSTYCZNE "CZY WIESZ CO NOSISZ?"

"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła." (Pierwszy list do Tesaloniczan)

Symbol jest znakiem. Przemawia swoim ukrytym znaczeniem i w sposób niejednoznaczny reprezentuje treści z rozmaitych dziedzin. Symbole odgrywają istotną rolę w twórczości wielu epok, a umiejętność odczytywania znaczeń symboli oraz myślenie symboliczne są podstawowymi narzędziami poznania.

Zwany jest krzyżem południowym. Wyśmiewa i odrzuca krzyż Chrystusa Jedynego Zbawiciela Człowieka. Ten emblemat noszony jest przez szatanistów. Można go zobaczysz na szyjach niektórych muzyków grup rockowych oraz na okładkach płyt muzyki heavy metal.


Udjat. święte oko Horusa (boga Nieba). Symbolizuje przewidywanie i wszechwiedzę nabytą dzięki zmysłowemu spostrzeganiu świata. Symbolizuje i daje wieczną czujność. Oznacza także ciągłą wszechobecność bogów, którzy widzą zawsze i wszędzie - oko ma o tym przypominać. Noszone jako amulet ma chronić przed nieżyczliwym spojrzeniem bogów, zwierzchników, zawiścią i zazdrością.


666 Znak szatana, bestii, antychrysta.Liczba ta występuje w 13 rozdziale Apokalipsy Św. Jana Apostoła. Bestia została określona tą właśnie liczbą.


KRZYŻ Z KOKARDKĄ - Symbol pogardy dziewictwa i symbol możliwości wyboru partnera według osobistego uznania. Jest to zwrot do starożytnego pogaństwa, w którym praktykowano rytualne hulanki, orgie, itp.


KRZYŻ NERONA - "Krzyż złamany", "Noga kurza", "pacyfka". Okultystyczny symbol propagowany jako emblemat ruchów pacyfistycznych. Złamane w dół ramiona krzyża oznaczają upadek chrześcijaństwa.


YING & YANG - Oznacza równowagę między siłami przeciwnymi: negatywnymi i pozytywnymi; pole białe / pole czarne; dobro / zło. "NEW AGE" twierdzi, że Bóg i Lucyfer uzupełniają się, gdyż siły przeciwne są działaniem tej samej osobowości boskiej.


Pierscien atlantów - jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia i odwrócenia od Jezusa, jedynego Uzdrowiciela i Obrońcy człowieka. Moc znaku ma dawać bardzo silną ochronę i nietykalność przed agresją i złem z zewnątrz, przed wypadkami, kradzieżami, także przed klątwami i urokami.


Słowo pentagram pochodzi z jęz. greckiego, gdzie "pente" znaczy 5, a "gamma" literę. Tak wiec pentagram odnosi się do pięcioramiennej gwiazdy lub dowolnej innej figury składającej się z pięciu linii. Znak ten w historii swoich dziejów pojawia się m.in. w religiach pogańskich, starożytności, u Izraelitów, chrześcijan i wielu innych. Obecnie jest jednym z najczęściej używanych symboli w magii ochronnej, ceremonialnej, w czarostwie (wicca), przez satanistów


Tylko Jezus Chrystus jest jedynym Panem i Zbawicielem. Nie ma żadnej siły uzdrawiającej. Albo jest Jezus Droga Prawda i Życie albo Demon, który w bardzo inteligentny i sprytny sposób chce zagarnąć dzisiejszego człowieka.

Jest o wiele więcej innych głupich i sprzecznych z chrześcijaństwem symboli, które jednak wielu chrześcijan nosi. Wymieniłem tutaj te najbardziej popularne.


Ks. Waldemar...powrót