Ogłoszenia parafialne


Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą - 22.07.2007

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone są na zakup środków transportu polskim misjonarzom w ramach ogólnopolskiej akcji MIVA POLSKA - hasło akcji: Jeden grosz za jeden przejechany kilometr. Ofiary zebrane za tydzień przeznaczone będą na rzecz budujących się kościołów w naszej diecezji.

2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  • w środę św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców;
  • w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, a zarazem dzień wdzięczności dla rodziców, dziadków i emerytów. To taki katolicki dzień babci i dziadka. Zapraszamy do udziału we Mszy św. do wspólnej modlitwy za żyjących i pamięci modlitewnej o zmarłych.

    3. W najbliższą środę o godz. 18.00 odbędzie się kolejny letni koncert, w którym zaprezentują się młodzi muzycy z MIĘDZYNARODOWEJ LETNIEJ AKADEMII MUZYCZNEJ odbywającej się w pałacu w Bałoszycach. Spragnionych dobrej klasycznej muzyki - serdecznie zapraszamy.

    4. Za tydzień ok. godz. 17.00 przybędą do naszego miasta pielgrzymi zdążający do Częstochowy. W swoim pielgrzymowaniu modlą się w intencjach własnych, ale też w intencji wszystkich życzliwych osób, których Pan Bóg stawia na drogach ich pielgrzymiego trudu. W dalszym ciągu prosimy o zgłaszanie miejsc noclegowych dla pielgrzymów idących na Jasną Górę, - prosimy to uczynić najpóźniej już dzisiaj po Mszy św.

    5. Jesteśmy wdzięczni za składane do kopert dobrowolne ofiary rodzinne na rzecz remontu budynku Centrum Kultury Chrześcijańskiej. Serdeczne Bóg zapłać za każdy, choćby najmniejszy datek. W intencji wszystkich ofiarodawców w każdy I czwartek miesiąca będziemy odprawiać Mszę św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich.

    6. Z okazji 15-lecia diecezji elbląskiej na prośbę ks. biskupa przygotowano specjalną publikację przybliżającą wiernym rzeczywistość Kościoła lokalnego. Znajdziemy tam informacje na temat naszej diecezji. Została tam również wspomniana nasza parafia, jako Sanktuarium diecezjalne. Koszt publikacji 3zł. zachęcamy do nabywania przy wyjściu z kościoła.


    Życzymy wszystkim parafianom i przybywającym gościom wielu łask od Boga, szczęśliwych i pogodnych wakacji.
    Szczęść Boże!




    archiwum ogłoszeń...