4. Niedziela Zwykła, B

28 stycznia 2018

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy nas z życzliwością przyjęli do swoich domów; za budujące rozmowy i każde słowo wsparcia, za cierpliwość w oczekiwaniu kapłanów, zwłaszcza w dniach, kiedy wizyta się znacząco opóźniała; za wszelkie oznaki chrześcijańskiej gościnności: częstowanie kawą, obiadem czy kolacją. Dziękujemy ministrantom i naszym przewodnikom po wioskach. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także te składane na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła.

2. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Na Msze św. zapraszamy na godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Msze św. o godz. 11.00 i 17.00 poprzedzi błogosławieństwo gromnic.

3. W I piątek lutego od godz. 8.30 zanosimy chorym Komunię św.

4. Po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi św. i Komunii św., poprzedzone błogosławieństwem medalików.

5. Po nabożeństwie można też złożyć zamówienia na tuniki I-komunijne.

6. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczynamy medytacją już o godz. 16.10.

7. Na zakończenie Mszy św. wieczornej można będzie otrzymać specjalne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja, patrona w chorobach gardła.

8. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać do puszki ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Nie chcemy dopuścić, by powołani do kapłaństwa szukali lepszych warunków do studiowania i formacji w innych diecezjach, a my sami cierpielibyśmy na i tak już dotkliwy brak kapłanów.

9. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli św. Antoniego.