IV. NIEDZIELA ADWENTU, B

24 grudnia 2017

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy dołożyli starań, czasu i sił w przygotowanie dekoracji świątecznej naszego kościoła: pracownikom nadleśnictwa, mężczyznom ustawiającym choinki, całemu zespołowi pracującemu pod przewodnictwem pań: Haliny Sąsiadek i Sylwii Linowskiej, w tym młodzieży. Niech dobry Bóg wynagrodzi mnogimi łaskami, a i ludzie docenią trud włożony w dobro wspólne!

2. Dziękujemy także paniom z parafialnego koła Caritas i innym darczyńcom za zorganizowanie bożonarodzeniowej pomocy dla potrzebujących.

3. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

4. Jutro obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na Pasterkę zapraszamy tradycyjnie o północy. Następna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00.
Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

5. Porządek nabożeństw w drugi dzień świąt - jak w każdą niedzielę.

6. W środę obchodzimy Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu można przynosić gronowe wino do pobłogosławienia ku czci św. Jana, którego - wg tradycji - próbowano zgładzić, podając zatrute wino.

7. Bóg zapłać za ofiary na spłatę remontu dachu kościoła, składane przy okazji nabywania pobłogosławionego opłatka wigilijnego.

8. Mamy jeszcze do rozprowadzenia pewną ilość świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie prowadzonej przez Caritas wakacyjnej akcji wypoczynku dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

9. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej.