ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
29 października 2017

1. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że jest to święto, w którym każdy katolik od ukończonego 7. roku życia wzwyż ma obowiązek pod sankcją grzechu ciężkiego uczestniczyć nabożnie we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

2. W tym samym dniu o godz. 12.00 na cmentarzu rozpocznie się procesja wstawiennicza za zmarłych.

3. W Dzień Zaduszny Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 11.00 i 17.00.

4. W I piątek listopada od godz. 8.30 zanosimy Komunię św. chorym.

5. W sobotę o g. 17.40 w sali Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Kościelnej 1 odbędzie się spotkanie członków apostolatów: "Margaretka" i Złota Róża". Gorąco zapraszamy także zainteresowanych włączeniem się w modlitwę za kapłanów.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć alumna Wyższego Seminarium Diecezji Elbląskiej. Będzie rozprowadzał kalendarze dokumentujące życie tej uczelni.

7. Na stolik znajdujący się przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki wypominkowe.

8. Można też jeszcze podpisać się pod projektem ustawy mającej chronić życie dzieci poczętych, u których lekarze podejrzewają chorobę, a które w myśl obecnie obowiązującego prawa mogą zostać bezkarnie zabite. Konieczne jest podanie nru PESEL.