XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
22 października 2017

1. Tydzień temu liczyliśmy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. i przystępują do Komunii św. Uzyskaliśmy następujący wynik: we Mszy św. wzięło udział 20% zobowiązanych do uczestniczenia w niej, a do Komunii św. przystąpiło niecałe 10%. Średnie wyniki dla całej Polski sprzed 2 lat to odpowiednio 40% i 17%.

2. Zachęcam do odmawiania Różańca. W październiku odmawiamy go w kościele w niedziele o g. 8.30, a w dni powszednie o g. 16.30.

3. Modlitwę różańcową w piątek prowadzą dzieci. Natomiast liturgię najbliższej Mszy św. piątkowej dla dzieci przygotowują uczniowie klas IV.

4. W sobotę obchodzimy Święto św. św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

5. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Zapraszamy serdecznie. Jeszcze można do grupy dołączyć. Przypominam, że Biskup Elbląski wyraża zgodę na indywidualny tok przygotowania do bierzmowania dla kandydatów, którzy ukończyli już 20 rok życia.

6. Na stolik znajdujący się przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki wypominkowe.

7. Można też jeszcze podpisać się pod projektem ustawy mającej chronić życie dzieci poczętych, u których lekarze podejrzewają chorobę, a które w myśl obecnie obowiązującego prawa mogą zostać bezkarnie zabite. Konieczne jest podanie nru PESEL.