XIII Niedziela w ciągu roku
30 czerwca 2013

1. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma urlopów. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa i w wakacje zbiera dorodne żniwo. Wchodząc do kościołów pamiętajmy o godnym, skromnym i innym niż plażowym stroju.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca - dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.

3. W związku z tym że przez okres wakacji pozostaję sam w parafii, od jutra przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. porannych o godz. 8.00 w dni powszednie. Bez zmian pozostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 i Msza św. popołudniowa o godz. 17.00.

Życzę wszystkim spokojnych, bezpiecznych i szczęśliwych wakacji.