XVII Niedziela w ciągu roku
28 lipca 2013

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po wszystkich Mszach św. błogosławimy samochody i inne pojazdy. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Hasło tej zbiórki: Jeden grosz, za każdy przejechany kilometr.

3. Zachęcam do modlitwy w intencji pielgrzymów, którzy dzisiaj wyruszają w Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Jutro będziemy ich gościć na noclegu. To ok. 150 pielgrzymów. Do tej pory mam zgłoszony nocleg tylko dla 50 os. Tydzień temu słyszeliśmy ewangelię o gościnności. Ufam, że nasze chrześcijaństwo, to rzeczywistość, a nie tylko transparent. Dziękuję za wasze dobre i gościnne serca, ale też proszę o pomoc w przyjęciu pątników.

4. Natomiast za tydzień w poniedziałek będziemy w parafii gościć uczestników IV Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę. Kierownikiem tej pielgrzymki jest ks. Krzysztof. Być może również i wtedy zechciałby ktoś przyjąć pielgrzymów na nocleg. Może te osoby, które dzisiaj ugoszczą pielgrzymów? Bardzo proszę o potwierdzenie chęci spełnienia dobrego uczynku. Spodziewamy się ok. 60 osób.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca - dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Z tyłu na stoliku została wystawiona skrzynka do której możemy wrzucić zapisane osobiste intencje. Uczestnicy Rowerowej Pielgrzymki do Częstochowy pragną nasze intencje zawieźć przed oblicze Czarnej Madonny i tam z darem modlitwy jej przedstawić.

7. Ks. Biskup Elbląski mianował naszego Ks. Krzysztofa od dnia 15 sierpnia proboszczem parafii bł. Michała Kozala w Ryjewie. Dlatego w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 oficjalnie pożegnamy Ks. Krzysztofa i podziękujemy za dwa lata dobrej i zaangażowanej pracy w naszej wspólnocie parafialnej.

Wszystkim parafianom i gościom na cały ten tydzień życzę wielu łask Bożych.