Uroczystość Najświętszej Trójcy
26 maja 2013

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Aby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.

3. Dzisiaj o godz. 11.00 przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 23 dzieci z naszej parafii. Do piątku dzieci będą gromadzić się na Mszach św. o godz. 17.00 w ramach tzw. Białego Tygodnia. Módlmy się aby Chrystus przyjęty po raz pierwszy do serca stał się ich przyjacielem na całe życie.

4. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze św. o 7.00, 9.00 i 17.00. O 10.00 Msza św. w kościele św. Rozalii, a po niej z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszego miasta i przejdziemy do naszego kościoła, gdzie po procesji również zostanie odprawiona Msza św. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny, naszego miasta i parafii. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest w naszym życiu zawsze obecny.
Przygotujemy cztery ołtarze:
   I - na zbiegu ulic Mickiewicza i Willowej (par. św. Rozalii)
   II - przy szkołach na ul. Piastowskiej (Pracownicy Inco - Stow. Civitas Christiana)
   III - przy figurze Chrystusa Króla (leśnicy)
   IV - na starym mieście (par. św. Antoniego)
Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny blisko każdego z nas.

5. Przed nami ostatnie dni nabożeństw majowych. W sobotę rozpoczyna się czerwiec - miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe również o godz. 16.30.

6. W sobotę o godz. 15.30 spowiedź, a w niedzielę o godz. 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

7. Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Za tydzień przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, a także w wycieczce dla dzieci i młodzieży w terminie 22-26 czerwca. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

Zapowiedzi:
Krzysztof Duszyński, stan wolny, zam. par. tutejsza
Justyna Dorota Lewandowska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. I

Grzegorz Urban, stan wolny, zam. par. św. Rodziny w Bałoszycach
Aleksandra Patrycja Ługowska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. II

"Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…".