XXI Niedziela w ciągu roku
25 sierpnia 2013

1. Jutro ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Błogosławiony Jan Paweł II mówił: "Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń". W Redakach o godz. 18.00 odbędą się główne uroczystości odpustowe. Tradycyjnie o godz. 15.00 z kościoła św. Rozalii wyruszy piesza pielgrzymka. Zapraszamy do udziału.

2. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

3. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Bogdana Rudnickiego - Pallotyna, który wygłosi słowo Boże i rozprowadzać będzie swoją książkę - zbiór rozważań o rodzinie. Zachęcamy do nabywania tej ciekawej pozycji.

4. Od dnia jutrzejszego zgodnie z dekretem Biskupa Elbląskiego rozpoczyna w naszej parafii pracę duszpasterską na stanowisku wikariusza ks. mgr Marcin Rusiecki. Przez ostatnie 3 lata pracował jako wikariusz w par. św. Anny w Sztumie.

5. W dalszym ciągu pamiętajmy w sierpniu o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa.

Zapowiedzi:
Rafał Kamiński, stan wolny, zam. par. tutejsza
Marlena Maria Kalinowska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. I

Niech Pan Bóg strzeże nas przed pokusami szatana i hojnie nam błogosławi
na kolejne dni nowego tygodnia!