Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
24 marca 2013

1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Wielki Tydzień. W liturgii Niedzieli Palmowej zawarta jest myśl o tym, jak zmienny jest człowiek. Ci sami ludzie krzyczeli: "Hosanna" i "Ukrzyżuj Go". Niech te dwa słowa sąsiadujące ze sobą, będą dla nas przestrogą przed uleganiem filozofii grzechu.

2. Serdeczne Bóg zapłać tym parafianom, którzy z ogromną życzliwością udzielili pomocy materialnej i rzeczowej w organizacji rekolekcji. Wielkie dzięki za wsparcie finansowe, ciasta i wspaniałe dary.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4. W poniedziałek i wtorek będzie jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16.00 - 16.30.

5. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które już złożyły rodzinną ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i pragną, aby kwiatek od nich znalazł się przy grobie Chrystusa. Ofiary te można składać w kopercie na tacę lub jeszcze do środy w kancelarii parafialnej.

6. Wielki Tydzień przeżyjmy, jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

7. Gdyby nie Wielki Poniedziałek, jutro 25 marca obchodzilibyśmy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zgodnie z normami kalendarza liturgicznego w tym roku uroczystość ta została przeniesiona na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli na 8 kwietnia.

8. W Wielki Czwartek: będziemy przeżywać Ostatnią Wieczerzę, a wraz z tym ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Msza wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00.

9. Wielki Piątek: to dzień męki i śmierci Jezusa: Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w godzinie śmierci Pana Jezusa, czyli o 15.00, Liturgia wielkopiątkowa o godz. 17.00. Obowiązuje nas post ścisły.

10. Wielka Sobota: Adoracja w grobie od godz. 8.00. Błogosławienie pokarmów tylko tutaj w kościele od 10.00-14.00 (co godzinę) i w Olbrachtowie o godz. 10.00. Mieszkańców Susza i okolicznych miejscowości zapraszamy do kościoła na poświęcenie pokarmów i adorację Chrystusa spoczywającego w grobie. Wieczorem liturgia światła i wody o godz. 19.00. Na tę uroczystość przynosimy świece.

11. Niedziela Wielkanocna: Uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.

12. Szczegółowy program uroczystości został wywieszony na tablicy ogłoszeń i znajduje się na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że obchody pamiątki zbawienia rozpoczynają się już w Wielki czwartek.

13. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy czekoladowe baranki wielkanocne.

14. Ofiary zbierane w formie jałmużny wielkopostnej do skarbonek Caritas. Przyniesiemy do kościoła tydzień po świętach w niedziele Miłosierdzia jako nasze wielkopostne wyrzeczenia.

15. Wychodząc z kościoła można nabyć biuletyn parafialny "Drogi Światłości".

Na czas przeżywania historii naszego zbawienia niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi.