XII Niedziela w ciągu roku
23 czerwca 2013

1. Trwa czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godzinie 16.30.

2. Dzisiaj obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie.

4. W piątek o godz. 8.00 Msza św. dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z racji zakończenia roku szkolnego z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne wakacje.

5. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka - Piotra naszych czasów.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej w sierpniu Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

Zapowiedzi:
Andrzej Rafał Chodowiec, stan wolny, zam. par. św. Rozalii w Suszu
Judyta Kolczyńska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. II

Najważniejsze, co ojciec może dać swoim dzieciom,
to uczciwie, mądrze, wiernie i dozgonnie kochać ich matkę