X Niedziela w ciągu roku
9 czerwca 2013

1. W czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele codziennie odprawiamy nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30. Podczas każdego czerwcowego nabożeństwa adorujemy Pana Jezusa - Miłość Miłosierną ukrytą w Eucharystii.

2. W najbliższy czwartek 13 czerwca obchodzić będziemy doroczny odpust parafialny św. Antoniego. Głównej Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi ks. Marek Piedziewicz. Po Mszy św. w Katolickim Centrum Kultury zespół teatralny "Pakt pokoleniowy z Nowego Stawu zaprasza na spektakl: "Za ścianą z mgły utkaną".

3. Środę, dzień poprzedzający odpust parafialny obchodzimy, jako Dzień Białej Lilii, która jest symbolem czystego i świętego życia. Upraszając wstawiennictwa, św. Antoniego na zakończenie Mszy św. możemy lilią dotykać relikwii naszego patrona i prosić Boga o uczciwe i godne życie dla nas samych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. przynosimy kwiaty lilii.

4. Chcemy podziękować gościom, a szczególnie aktorom i podjąć ich w dniu odpustu poczęstunkiem - kawą z ciastem. Poprosimy nasze drogie panie o pomoc i upieczenie kilku ciast.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej w sierpniu Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

Zapowiedzi:
Sylwester Przednik, stan wolny, zam. par. św. Rozalii w Suszu
Aneta Cieślak, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. I

Bartłomiej Papis, cywilnie związany, zam. par. św. Wojciecha w Prabutach
Aleksandra Tur, cywilnie związana, zam. par. tutejsza - zap. II

Mirosław Pawlik, cywilnie związany, zam. par. tutejsza
Marcelina Kozibska, cywilnie związana, zam. par. tutejsza - zap. II

Życzymy dużo Bożej radości i głębokiego przeżywania uroczystości najbliższego tygodnia!