XIV Niedziela w ciągu roku
7 lipca 2013

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma urlopów. Wchodząc do kościołów pamiętajmy o godnym, skromnym i innym niż plażowym stroju.

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach... Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

3. Od dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej, którą obchodzimy każdego roku 16 lipca. Zapraszamy codziennie zwłaszcza tych, którzy przyjęli Szkaplerz karmelitański. Jeżeli ktoś chciałby przyjąć szkaplerz i nosić go jako znak wiary, to zapraszam, można sie do mnie zgłosić, udzielę informacji.

4. W poniedziałek 29 lipca będziemy gościć na noclegu w naszej parafii grupę ok. 150 pielgrzymów idących na Jasną Górę. Uprzejmie proszę, aby zgłosiły się rodziny, które zechcą przyjąć pielgrzymów w swoich domach. Pielgrzymi zawsze pamiętają i doceniają Suska gościnność. Modlą się też za swoich gospodarzy.

5. Przypominam, że przez cały lipiec i sierpień nie ma Mszy św. porannych o godz. 8.00 w dni powszednie. Bez zmian pozostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 i Msza św. popołudniowa o godz. 17.00.

Zapowiedzi:
Łukasz Stanisław Kuchnio, stan wolny, zam. par. tutejsza
Martyna Bożęcka, stan wolny, zam. par. Kamieniec-Lubnowy - zap. II

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.