VI Niedziela Wielkanocna
5 maja 2013

1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże - to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość - dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi.

2. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godzinie 16.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

3. W tym tygodniu w piątek odwiedzimy naszych chorych. Ks. Krzysztof od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

4. W tym roku chcemy się modlić razem z mieszkańcami wiosek przy kapliczkach przydrożnych o Boże błogosławieństwo za przyczyną Matki Najświętszej. W kolejne trzy majowe soboty za tydzień 11 maja - w Różnowie, 18 maja - w Michałowie, 25 maja - w Olbrachtówku. Zapraszamy na godz. 19.00.

5. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 12.05 po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele.

7. Organizujemy wycieczkę dla dzieci i młodzieży w terminie 22-26 czerwca. Zwiedzane miejsca m.in.: Częstochowa, Zakopane, Wieliczka, Zamek Królewski w Krakowie i wiele innych. Koszt 400 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Krzysztofa.

8. Wychodząc z kościoła można nabyć biuletyn parafialny "Drogi Światłości".

Zapowiedzi:
Karol Litwiniuk, stan wolny, zam. par. tutejsza
Marta Sułowska, stan wolny, zam. par. św. Antoniego w Szczepankowie - zap. I

Marek Kozaczuk, stan wolny, zam. par. tutejsza
Judyta Joanna Sieszputowska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. I

Wacław Kania, stan wolny, zam. par. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu
Emilia Kawka, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. I

Życzymy dużo bożej radości na nadchodzący tydzień.