IX Niedziela w ciągu roku
2 czerwca 2013

1. W czwartek obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy z wiarą wzięli udział w procesji eucharystycznej. Bóg zapłać grupom parafialnym, dzieciom, młodzieży, strażakom, harcerzom, leśnikom i tym osobom, które z wielką miłością i wiarą przygotowywały ołtarze.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie odprawiamy nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

3. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

4. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 16.30 gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym, a po nim celebrujemy Eucharystię.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Tradycyjne podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie wianków z ziół. Modlimy sie też o powołania. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Chorych odwiedzimy: Ks. Krzysztof od godz. 8.00, Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, a także w wycieczce dla dzieci i młodzieży w terminie 22-26 czerwca. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

Zapowiedzi:
Krzysztof Duszyński, stan wolny, zam. par. tutejsza
Justyna Dorota Lewandowska, stan wolny, zam. par. tutejsza - zap. II

Bartłomiej Papis, cywilnie związany, zam. par. św. Wojciecha w Prabutach
Aleksandra Tur, cywilnie związana, zam. par. tutejsza - zap. I

Mirosław Pawlik, cywilnie związany, zam. par. tutejsza
Marcelina Kozibska, cywilnie związana, zam. par. tutejsza - zap. I

Niech Pan Bóg ma nas wszystkich w swojej opiece.