30 września 2009 - Poświęcenie kapliczki w Różnowie

O godzinie 15.00 licznie zgromadzeni mieszkańcy Różnowa modlili się podczas Mszy św. przy pięknie odnowionej kapliczce Matki Boskiej. Mszę św. - w intencji mieszkańców wioski, wszystkich pracujących przy remoncie kapliczki i składających na ten cel ofiary - odprawił ks. dziekan Jerzy Karwat.
       Ponad miesiąc temu przy kapliczce stojącej w Różnowie rozpoczął się dziwny ruch. Okazuje się, że mieszkańcy wioski już od dłuższego czasu zbierali fundusze, a teraz przystąpili do prac remontowych. Wszyscy żyli tym niezwykłym wydarzeniem i pomagali na miarę swoich możliwości. Motorem tego była pani Michałowska - jak wszyscy mówią - sołtysowa.
       Kapliczka została poświęcona. Wygląda inaczej, przepięknie. A ze środka spogląda na przechodzących i przejeżdżających - swoim łagodnym, matczynym wzrokiem - nowa figura Matki Bożej Niepokalanej. Niech wszystkim wyprasza potrzebne łaski, a inicjatorom remontu szczególne Boże błogosławieństwo.