6, 7, 9 maja 2009 - Nabożeństwa Majowe na wioskach

Miesiąc maj to czas, gdy przyroda najpiękniej budzi się do życia i ten właśnie miesiąc poświęcony jest modlitwie ku czci Matki Bożej. Tradycja polska podpowiada, aby również ci, którzy mieszkają dalej od kościoła modlili się gromadząc przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych znajdujących się w ich miejscowościach.
       W ostatnich dniach wraz z niewielką grupą parafian modliliśmy się przy kapliczkach w Olbrachtówku, Różnowie i Michałowie.
       Dziękujemy tym osobom, które przyszły, aby dać świadectwo wiary i miłości do Matki Najświętszej. Szczególnie trzeba pochwalić tych, którzy troszczą się, aby kapliczki wyglądały pięknie przez cały rok. Modliliśmy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla mieszkających w tych miejscowościach, o łaskę wiary dla niewierzących, o dobrą pogodę, a także za zmarłych z naszych rodzin.
       Oto kilka zdjęć ze spotkań majowych:

6 maja - Olbrachtówko

7 maja - Różnowo