Prezentacja wykonawców koncertu

       P. dr Aleksandra Kucharska-Szefler - sopran
       ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Jest laureatką trzech konkursów wokalnych. Była solistką Opery Bałtyckiej. Koncertowała w Niemczech, Francji i Włoszech. Jest uznaną propagatorką twórczości kompozytorów kaszubskich, których utwory wielokrotnie nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji. Zajmuje się również pracą pedagogiczną - jako doktor sztuki muzycznej prowadzi klasę śpiewu na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku.

       P. mgr Krzysztof Bobrzecki - baryton
       jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im.S.Moniuszki w Gdańsku


       Zespół akompaniujący Zagan Acoustic tworzą panowie:
       Paweł Zagańczyk - akordeon
       i Joachim Łuczak - skrzypce
       Dzisiaj przy współpracy Jarosława Stokowskiego - kontrabas

       P. mgr Paweł Zagańczyk - ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie obecnie pełni funkcje asystenta w klasie akordeonu. Współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej i Teatrem Wybrzeże.
       Na swoim koncie ma występy na estradach wielu miast Polski. Był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

       P. Joachim Łuczak - Obecnie student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec. Wielokrotnie współpracował z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Warszawską Orkiestrą Kameralną "Sonata". Dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej.
       Jako kameralista doskonale czuje we wielu gatunkach muzyki od poważnej do rozrywkowej. Wspólnie ze studenckim kwartetem smyczkowym koncertuje na Trójmiejskich scenach.

       P. Jarosław Stokowski - kontrabasista, jest obecnie studentem Akademii Muzycznej im.S.Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym.... powrót