11 stycznia 2009 - Koncerty kolędowe

Podczas Mszy św. o godz. 11.00 tym razem kazania nie głosili kapłani, ale na zaproszenie księdza proboszcza do żłóbka podeszły dzieci, aby wziąć udział w koncercie Dzieci śpiewają małemu Jezusowi. Z wielką radością wszyscy obecni w kościele wysłuchali kolęd śpiewanych przez najmłodszych. Wykonawcy nagradzani byli gromkimi brawami, a wyjątkowo ciepło zostały przyjęte interpretacje kolęd w wykonaniu 5-cio letniej Asi i Cicha noc zaśpiewana przez 4-ro letnią Maję.

Wieczorem podczas Mszy św. o godz. 17.00 mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Gościliśmy iławski chór CAMERATA, który zapewnił oprawę muzyczną Mszy św. śpiewając tradycyjne kolędy, a podczas kazania zaśpiewali koncert składający się z pięciu pięknych polskich kolęd napisanych współcześnie przez żyjących kompozytorów.

Jak zwykle w Suszu zainteresowanie takimi wydarzeniami niewielkie, ale ci, którzy wybrali się na ten występ wychodzili z kościoła bardzo wzruszeni.

Dziękujemy wykonawcom za piękną dawkę doznań religijno-artystycznych, a słuchaczom za obecność i zasłuchanie.

Oto kilka zdjęć wykonanych przez p. H. Mularczyk i p. J. Cybulę. Niech przypominają nam tradycję Bożonarodzeniowego kolędowania.