31 maja 2009 - Dzień Dziecka u św. Antoniego

W tym roku zamiast festynu parafialnego zorganizowaliśmy Dzień Dziecka u świętego Antoniego.
       O godz. 15.00 po powitaniu i otwarciu imprezy swój występ przedstawiły przedszkolaki. Następnym punktem programu były gry, zabawy i konkursy. Uczestnicy zarabiali "Antony" - specjalnie na ten dzień przygotowaną walutę - za którą mogli nabywać losy w loterii, a w specjalnym "Antonowym" sklepie zabawki, słodycze, napoje i pyszne ciasta. Do nabycia była także ugotowana przez strażaków grochówka i pieczone na grillu kiełbasa.
       Atrakcjami były też występy zespołu dziecięcego "Genezaret" działającego przy naszej parafii i zabawa taneczna dzieci przy muzyce zespołu Dual Voice.
       Wszystkie dzieci zostały poczęstowane lodami.
       Świetną zabawę przerwał ulewny deszcz. Z tego powodu nie odbyło się karaoke, zabawy ze spadochronem i zabawa taneczna dla dorosłych.
       Po krótkiej przerwie dalsza część imprezy została przeniesiona do Katolickiego Centrum Kultury. Tutaj na scenie przedstawił swój program wikariusz ks. Waldemar Prange razem z zespołem "Księża śpiewają"
       O godz. 20.00 odbyło się losowanie głównych nagród loterii fantowej, a następnie swoim występem bawił zespół wokalno-muzyczny działający przy naszej parafii, prowadzony przez księdza proboszcza Jerzego Karwata.
       Tylko dzięki zaangażowaniu, pomocy finansowej i rzeczowej wielu osób i instytucji mogliśmy sprawić radość wszystkim dzieciom, które w tym dniu do nas przyszły.