10-11 sierpnia 2009 - Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy

Piękną tradycją naszej parafii stało się pielgrzymowanie na Jasną Górę na powitanie diecezjalnej pielgrzymki pieszej.
       10 sierpnia o godz. 22.00 po wspólnej modlitwie z błogosławieństwem Księdza Dziekana wyruszyliśmy do Częstochowy. Dzień następny rozpoczęliśmy modlitwą w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej podczas jego odsłonięcia. Następnie w małych grupach lub indywidualnie zwiedzaliśmy jasnogórskie obiekty. Padał deszcz i może dlatego więcej czasu poświęciliśmy na modlitwę przed wizerunkiem Najświętszej Panienki i w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu polecając Panu Bogu i Matce Najświętszej wszystkie sprawy z którymi tu przybyliśmy.
       Po południu wypogodziło się i z wielką radością witaliśmy pieszych pielgrzymów, którzy wchodzili na Jasną Górę.
       O godz. 19.00 w kaplicy Cudownego Obrazu uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Bp Ordynariusz Jan Styrna. Zwracając się do pielgrzymów zachęcał do tego, żeby idee pielgrzymowania przenosić na każdy dzień życia będąc zawsze blisko przy Jezusie i Maryi. Wielu pielgrzymów podjęło duchową adopcję dziecka poczętego.
       Apel Jasnogórski zakończył nasze spotkanie z Matką Bożą. Po nim wyruszyliśmy w drogę powrotną i o godz. 5.00 szczęśliwie wróciliśmy do Susza.
       26 sierpnia w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym Sanktuarium Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów.