12/13 kwietnia 2008 - Czuwanie Młodzieży w Pieniężnie

Czy Ty już wiesz, co jest Twoim Westerplatte?


       12 kwietnia, blisko 40 młodych ludzi z naszego miasta, wyruszyło do Misyjnego Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie, aby uczestniczyć w nocnym czuwaniu młodzieży.

       Głównym punktem rozważań tamtej nocy były słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: "Każdy z was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte"
Co miał na myśli Papież? Odpowiedź pomagał znaleźć gość specjalny czuwania, o. Andrzej Danilewicz SVD, pełniący w Zgromadzeniu Słowa Bożego funkcję Prowincjała, czyli najwyższego przełożonego Księży Werbistów w Polsce.

       Oprócz tego modliliśmy się nieszporami i różańcem. Nie zabrakło też czasu na osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie oraz w sakramencie Pokuty. Centrum nocy stanowiła Eucharystia.
Mieliśmy również okazję obejrzenia przedstawienia teatralnego, które przygotowała grupa młodzieży z Wodzisławia Śląskiego, pt. "Biskup w strugach krwi", podczas którego przenieśliśmy się w czasy Bolesława Śmiałego i św. bpa Stanisława ze Szczepanowa.
Po Mszy Św. na sali gimnastycznej odbyła się zabawa, w której niestety nie mogliśmy uczestniczyć.

       Zmęczeni, ale zadowoleni i napełnieni Światłem Chrystusa, około godziny 6 rano wróciliśmy do Susza. Kto nie był z Nami, może tylko żałować!
Następna CZUWANIE MŁODZIEŻY w Pieniężnie
"Miłość mi wszystko wyjaśniła, miłość mi wszystko rozwiązała..."
17/18 maja 2008


MUZEUM MISYJNO-ETNOGRAFICZNE