14 czerwca 2008 - Festyn Rodzinny "U św. Antoniego"

Z racji odpustu św. Antoniego w sobotę 14 czerwca Ks. Proboszcz i Rada Parafialna zorganizowali Festyn Rodzinny "U Św. Antoniego". Impreza ta odbyła się już po raz drugi i jak widać z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki pomocy wielu darczyńców zgromadziliśmy zaplecze finansowe, które pozwoliło nam zrealizować wszystkie zamierzenia.

Na scenie występowały zespoły: dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej, harcerze, grupa taneczna Czyżyki, zespół parafialny Genezaret i utworzony specjalnie na tę okoliczność zespół Kapodaster.

Atrakcją popołudnia były posiłki rozdzielane prosto z kuchni polowej: grochówka, fasolka po bretońsku i bigos; a największa kolejka ustawiła się do pieczonego na ruszcie prosiaczka.

Przeprowadzono także konkurs na Super Ciacho. Wykonawczynie smakołyków obdarowano nagrodami, a uczestnicy festynu z apetytem konsumowali ciasta popijając kawą, lub napojem, a na deser mrożone lody.

Dzieci wzięły udział w licznie przeprowadzanych dla nich konkurencjach sportowych i wszystkie otrzymały nagrody.

Przy namiocie z loterią fantową można było wylosować atrakcyjne wygrane. Wszystkie losy wygrywały.

Strażacy oprócz pomocy przy organizacji i ugotowaniu pysznej grochówki, zapewnili także frajdę dzieciom wożąc je wozem bojowym. Na zakończenie dali mały popis i pokaz swojej sprawności bojowej.

Dochód z tej imprezy przeznaczony jest na utworzenie świetlicy środowiskowej przy naszej parafii. Mamy pomieszczenia, musimy je tylko przystosować do obowiązujących standardów. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w to nasze wspólne dzieło, by za jakiś czas mogło służyć dzieciom z naszego miasta. Dyrekcji Suskiego Ośrodka Kultury za udostępnienie terenu.

W sprzedaży były także piękne obrazy (cegiełki) wykonane metodą fotograficzną i akwareli wodnej. Kilka z nich zostało zakupionych znacznie powiększając nasz dochód.
Jeżeli ktoś z czytających tę informację zechciałby nabyć cegiełkę i wspomóc dzieło utworzenia świetlicy prosimy o kontakt: jurkar664@wp.pl (cegiełki duże są w cenie 50 zł.)

24 czerwca 2008 o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną. Modlić się będziemy: o Boże błogosławieństwo dla sponsorów i organizatorów festynu.

Do zobaczenia w niedzielę 14 czerwca 2009.
Zapraszamy!