11 lutego 2008 - Światowy Dzień Chorego

11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous. Święto Matki Bożej z Lourdes Jan Paweł II połączył z obchodami Światowego Dnia Chorych.
       O godz. 17.00 odbyło się w kościele specjalne nabożeństwo, w którym licznie wzięli udział nasi parafianie. Wielu chorych mogło przybyć do kościoła dzięki pomocy najbliższych i życzliwych sąsiadów, którzy zapewnili im możliwość dowozu. Pół godziny wcześniej była okazja do spowiedzi.
       Podczas Mszy św. ks. Waldemar wygłosił bardzo poruszającą naukę o mocy modlitwy i cierpienia chorych. Choroba i ułomność mogą być przyjęte jako dar od Boga. Ludzie doświadczani ciężarem choroby i cierpienia upodabniają się do Chrystusa cierpiącego na drzewie krzyża.
       Po homilii udzielony został obecnym Sakrament Namaszczenia Chorych, a na zakończenia liturgii ks. Dziekan udzielił zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.

Orędzie Ojca Świętego na Światowy Dzień Chorego...