11.08.2008 - Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy

W niedzielę 10 sierpnia o godz. 22.00 Wyruszyliśmy na pielgrzymkę. O wschodzie słońca dotarliśmy do Częstochowy.

Pierwsze kroki skierowaliśmy na Jasną Górę, żeby uczestniczyć w odsłonięciu obrazu Matki Bożej. Przed wizerunkiem Matki Najświętszej przedstawialiśmy nasze troski i radości. Indywidualnie lub w małych grupkach modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem, odprawialiśmy Drogę Krzyżową, a o 15.00 w Dolince Miłosierdzia uczestniczyliśmy w Koronce do Bożego Miłosierdzia.

Byliśmy świadkami wejścia na Jasną Górę pielgrzymek pieszych: Ełckiej, Bielsko-Żywieckiej i Krakowskiej.

Z wielką radością powitaliśmy pielgrzymów XVI Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej. Ze wzruszeniem witaliśmy naszych bliskich i grupę Salvator-Redemptor, która gościła w naszej parafii. Grupę tą prowadzili Maria i Cyryl, którzy w czasie pielgrzymki zawarli związek małżeński.

O godz. 19.00 wzięliśmy udział w Mszy św., której przewodniczył Ks. Bp Elbląski Jan Styrna. W Słowie Bożym, które skierował do pielgrzymów szczególną uwagę zwrócił na sprawiedliwość. Homilię zakończył słowami: "Niech Maryja zwierciadło sprawiedliwości będzie naszym wzorem i naszą nadzieją"

O godz. 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, a o 22.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Zatrzymaliśmy się na tamie w Włocławku w miejscu męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki.

O 5.00 zmęczeni, ale pełni radości dotarliśmy szczęśliwie do Susza.