23 listopada 2008 - Koncert cecyliański

Msza św. o godz. 11.00 wyglądała początkowo jak w każdą niedzielę. Oprawę muzyczną jak zwykle zapewniała schola parafialna i zespół Genezaret. Ale ku zaskoczeniu wielu po Ewangelii członkowie zespołu ustawili się na środku prezbiterium i po krótkim wprowadzeniu zaprezentowali w ramach kazania jak można chwalić Pana Boga śpiewem i dziękować Mu za dar głosu, i talent. Każda z pieśni poprzedzona została komentarzem ks. proboszcza, tak by słuchający odkryli bogactwo przekazu treści i melodii.

Ten krótki koncert zakończyła pieśń "Chwalić imię Pana dziś chcę". Słowa były proste, a melodia tak porywająca, że do wspólnego śpiewu włączyli się wszyscy obecni w kościele. Na zakończenie zgromadzeni nagrodzili śpiewających gromkimi oklaskami a na wielu twarzach widać było łzy wzruszenia. Nie zabrakło też na zakończenie Mszy św. podziękowań od parafian i życzeń z okazji św. Cecylii. Dorośli otrzymali kwiaty, a dzieci czekolady.

Po południu śpiewający zgromadzili się w salce parafialnej, aby nadal obchodzić święto zespołów kościelnych. Spotkanie miało charakter bardzo rodzinny. Przy smacznym cieście, herbacie i kawie a także specjalnym okolicznościowym torcie czas mijał nam bardzo szybko. Nie zabrakło także wspólnego śpiewu i radosnych rozmów. Będzie, co wspominać.

Św. Cecylio patronko nasza wyproś łaskę zdrowia i Bożego błogosławieństwa wszystkim, którzy śpiewają na chwałę Boga.