12 października 2008 - Dzień papieski w Suszu

Trzydzieści lat temu 16 października 1978 r. wielu z nas - zaskoczonych - przeżywało chwile wzruszenia, gdy media podały informację, że nasz rodak został wybrany papieżem, czyli widzialną głową Kościoła, następcą na Stolicy Piotrowej. Te sympatyczne wspomnienia często przywołujemy, jako ważny moment dla całego Kościoła i naszej ojczyzny.

Od 8 lat przeżywamy we wspólnotach parafialnych Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego był: JAN PAWEŁ II - WYCHOWAWCA MŁODYCH.

Obie suskie parafie przez dłuższy czas przygotowywały się do zorganizowania uroczystych obchodów Dnia Papieskiego.
  1. W sobotę w Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II rozegrane zostały mecze piłki nożnej w ramach II TURNIEJU PIŁKI HALOWEJ - LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA. Udział wzięli ministranci z poszczególnych parafii naszego dekanatu, a także z Iławy. Zawodnicy z naszej parafii nie wygrali tym razem pucharu, ale pokazali, że w najbliższej przyszłości będą groźnym przeciwnikiem dla pozostałych drużyn.

2. W ramach Fundacji DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA przy kościołach zbierane były ofiary do skarbonek na pomoc stypendialną dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich środowisk.

3. W godzinach 11.00-15.00 W centrum naszego miasta przy figurze Chrystusa Króla w ramach MARATONU CZYTANIA PAPIEŻA 18 osób czytało głośno fragmenty pism Ojca Świętego.

4. O godz. 15.00 zgromadzeni przy Chrystusie Królu odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego z prośbą o rychłą beatyfikację.

5. O godz. 21.00 rozpoczął się APEL MARYJNY. Z pieśnią religijną na ustach słuchaliśmy tekstów przybliżających nam osobę Jana Pawła II i jego nauczanie. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Susza i sąsiednich miejscowości mogli czynnie uczestniczyć w tym czuwaniu, gdyż oprócz prezentacji multimedialnych teksty pieśni były wyświetlane na ekranie. Całość przygotowana przez ks. Waldemara, młodzież młodszą i starszą z pokolenia JPII, zakończyła się modlitwą o rychłe wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II i wspólnym błogosławieństwem wszystkich kapłanów.

MODLITWA O BEATYFIKACJĘ JANA PAWŁA II

Boże, w Trójcy Przenajświętszej,
dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II,
w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć,
chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości.
On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi,
ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość,
która jest miarą życia chrześcijańskiego,
jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.
Udziel nam, za Jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją
że Twój sługa Papież Jan Paweł II zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych.
Amen.